Deklaracja dostępności

Święto Niepodległości w naszej szkole

Dnia 10 listopada klasy 8 wraz z wychowawcami przygotowały uroczystą akademię z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11:11, tym samym szkoła włączyła się w kolejną edycję akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki ,,Szkoła do hymnu”. W jedności z innymi szkołami w Polsce wszyscy wspólnie odśpiewali nasz hymn narodowy "Mazurek Dąbrowskiego", a tym samym wyrazili miłość do naszej Ojczyzny.

Apel miał przede wszystkim przypomnieć nam dawne dzieje Polski, a także wzbudzić refleksje. Część artystyczna, bogata w wiersze i pieśni patriotyczne, wprowadziła widzów w nastrój wydarzeń, które miały miejsce w 1918, jak również przedstawiła sytuację polityczną Polski w tamtych czasach. Obecnym w sali gimnastycznej towarzyszyły myśli Józefa Piłsudskiego, wybitnego twórcy Polski niepodległej.

Dzięki temu widowisku oddaliśmy hołd żołnierzom, którzy poświęcili życie za wolność naszej ojczyzny. Powinniśmy być im za to wdzięczni i cieszyć się, że żyjemy teraz w wolnym, niepodległym kraju.