Deklaracja dostępności

Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego

29 września 2021 roku uczniowie klasy VIIa i VIIb wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Celem wyjazdu było poznanie osobliwości przyrodniczych i zabytków Ojcowa oraz zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego.

Pierwszym punktem wyprawy była Jaskinia Łokietka, w której to wszyscy podziwiali przepiękne formy krasu podziemnego, nacieki skalne: stalaktyty, stalagmity, stalagnaty. Pan przewodnik w bardzo interesujący sposób opowiadał o historii i legendach związanych z tą jaskinią.

W dalszej części wycieczki przechodziliśmy przez Bramę Skalną zwaną Bramą Krakowską. Jak głosi legenda, gdy Bramy połączą się, nastąpi koniec świata. Wszyscy zachwycali się również Zamkiem na wodzie oraz obmywali się w Źródełku  Miłości.

W trakcie wędrówki podziwiano malowniczą Dolinę Prądnika wraz z ostańcami skalnymi o charakterystycznych kształtach i nazwach. Po krótkim odpoczynku na drugie  śniadanie zwiedziliśmy ruiny Zamku w Ojcowie oraz dziedziniec zamku w Pieskowej Skale. Zamki te znajdują się na Szlaku Orlich Gniazd. Pan przewodnik opowiadał o historii zamku w Pieskowej Skale oraz jego właścicielach. Młodzież usłyszała wiele legend związanych z tym miejscem, dowiedziała się również o filmach, jakie zostały kręcone na zamku lub w jego pobliżu.

Po drodze uczniowie mieli możliwość podziwiania wizytówki Ojcowskiego Parku Narodowego - Maczugi Herkulesa. Wykonali tam pamiątkowe zdjęcia.

W czasie wycieczki nie zabrakło żartów, śmiechu i dobrego humoru. Wszystkim wyjazd się bardzo podobał. Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.