Deklaracja dostępności

TYDZIEŃ WYZWAŃ

Zaraz po powrocie z ferii zimowych na dzieci z klas I-III czekał tydzień zadań! Każdego dnia dzieci musiały wykonać inne wyzwanie, by „chellenge” został zaliczony. 

W poniedziałek był DZIEŃ ROZWESELANIA, zadaniem uczniów było rozśmieszenie przynajmniej trzech osób. Pamiętajmy, że śmiech to zdrowie! Śmiech jest zaraźliwy i oddziałuje optymistycznie na otoczenie. Przyjazny uśmiech nawet do nieznajomego człowieka może mu poprawić humor. Śmiech uwalnia hormony szczęścia, które działają uspokajająco oraz wzmacniają układ odpornościowy. Śmiech pozytywnie wpływa na pracę serca, pobudza krążenie, przez co mózg jest lepiej dotleniony. Śmiech poprawia samoocenę. Rozładowuje stres. Dodaje nam charyzmy. Uśmiechnięte osoby są często postrzegane jako bardziej atrakcyjne. Śmiech poprawia pamięć.  Uśmiech nic nie kosztuje, a tyle pozytywnych efektów wywołuje!

We wtorek był DZIEŃ NIEZWYKŁEJ UPRZEJMOŚCI. W naszej szkole obchodziliśmy WALENTYNKI. Tego dnia, dzieci miały się ubrać na kolor czerwony. Drzwi każdej klasy powinny być ozdobione „walentynkowo”; najpiękniej wykonała zadanie klasa III b! Na przerwie, dziewczynki częstowały wszystkich miłym słowem oraz dawały małe niespodzianki osobom, które wykonały walentynkowe kartki. W tym dniu zostały też wręczone nagrody za piękne konkursowe serca. Można było je podziwiać podczas wystawy na dolnym korytarzu.

Środa to DZIEŃ NA OPAK, wyzwaniem było ubranie się na odwrót (na lewą stronę).

W czwartek był  DZIEŃ TAŃCÓW, ZABAW KARNAWAŁOWYCH. Zadanie było proste; zatańczyć z trzema różnymi osobami. Tego dnia odbył się konkurs tańca, przedstawiciele każdej klasy poruszali się w rytm puszczanych piosenek. Każda para pięknie zatańczyła, jednak komisja zwróciła uwagę na parę z numerem 4, której ruchy taneczne były zróżnicowane oraz ciekawe. Gratulacje dla Ani oraz Weroniki z klasy Ib, które zwyciężyły!

W piątek, ostatnie zadanie polegało na przyniesieniu do szkoły ORYGINALNEGO NAKRYCIA GŁOWY

Kluczem do szczęśliwego życia jest dobry humor i dystans do siebie!

Za mało się śmiejemy, dlatego cieszmy się z każdego dnia i zarażajmy optymizmem!

Gratulacje dla osób, które wykonały każde zadanie! :)

Samorząd Szkolny kl. I-III