Deklaracja dostępności

Podsumowanie programu "Trzymaj formę!"

17 kwietnia w naszej szkole odbył się poranek podsumowujący program "Trzymaj formę!"

Celem programu "Trzymaj formę!" jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.

Dzisiejszy poranek przygotowali uczniowie kl. VI a. Przypomnieli, jak ważne dla zdrowia, dobrego samopoczucia i godnego życia są odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna na świeżym powietrzu. Zwrócili również uwagę na świadome odżywianie jako klucz do zachowania zdrowia i profilaktyki chorób cywilizacyjnych. Na koniec wystąpiła grupa cheerleaderek - uczennic kl. IV a i IV b. Dziewczyny za swój pełny emocji występ otrzymały gromkie brawa publiczności!

Dopełnieniem dzisiejszego spotkania w sali gimnastycznej była galeria plakatów, stanowiąca dekorację sali. Prace te wykonali uczniowie naszej szkoły w ramach promocji zdrowia. Ponadto dzisiaj wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w quizie dotyczącym zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Mieli również możliwość zmierzyć sobie ciśnienie w gabinecie pielęgniarki szkolnej.

Oczywiście to nie wszystko! Nasi uczniowie "trzymają formę" przez cały rok - dowodem są nie tylko sukcesy w zawodach sportowych, liczny udział uczniów w zajęciach SKS, ale nawet wspaniałe, zdrowe i pożywne kanapki, które co tydzień młodzież robi w... szkole z panią Agnieszką!