Deklaracja dostępności

Trzy Korony zdobyte!

12 września odbyła się wycieczka do Pienińskiego Parku Narodowego, w której uczestniczyli siódmoklasiści oraz kilkoro piątoklasistów.
Pierwszym punktem planu wycieczki było Muzeum Pienińskiego Parku Narodowego. Uczniowie mogli tam zapoznać się z wystawą przyrodniczą Dyrekcji Parku - zobaczyli nie tylko charakterystyczne dla Pienin rośliny, w tym część słynnej sosny z Sokolicy, ale i... zwierzęta (na szczęście dla niektórych były one dość statyczne 😅). Po wizycie w Muzeum nadszedł czas, aby zdobyć Trzy Korony, jedną z najbardziej charakterystycznych gór nie tylko w samych Pieninach. Początek wędrówki to Hałuszowa, skąd na Trzy Korony poprowadził niebieski szlak turystyczny. Po około 2,5 godz. wędrówki młodzież dotarła na szczyt. Jako że pogoda w pełni dopisała, z Trzech Koron można było podziwiać przepiękną panoramę na Tatry, Spisz z Jeziorem Czorsztyńskim, Gorce i Beskid Sądecki. Z platformy widokowej uczniowie udali się żółtym szlakiem do Krościenka.
Udział w wycieczce to nie tylko szansa zapoznania się z krajobrazem, historią i walorami turystyczno-przyrodniczymi Pienin, ale również okazja do poprawienia swojej kondycji fizycznej i integracja młodzieży.
Dziękujemy Kamrat Travel za zorganizowanie wycieczki oraz pełen profesjonalizm pań przewodniczek. Dziękujemy także Pietruszka przewóz osób i rzeczy za świetną atmosferę i bezpieczny przejazd.