Deklaracja dostępności

Europejski Dzień Języków Obcych 2022

26 września przypada Europejski Dzień Języków. Jest to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku. Nasza szkoła również przyłączyła się do jego obchodów. Na korytarzach szkolnych oraz w salach lekcyjnych pojawiły się przygotowane przez naszych uczniów kolorowe plakaty, niosące radosny przekaz na temat krajów europejskich oraz faktu, że języki europejskie to nasze dziedzictwo kultury, tradycji, obyczajów i współpracy.

Podczas lekcji języka angielskiego oraz niemieckiego uczniowie przygotowywali i rozwiązywali zadania związane z kulturą krajów europejskich oraz przygotowywali tematyczne plakaty. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. LINK

DJO2

Wykorzystując zakupiony w ramach programu Laboratorium Przyszłości zestaw okularów gogle ClassVR uczniowie klas 7 i 8 przenosili się wirtualnie do Wiednia, Berlina oraz innych krajów europejskich. Nowe doświadczenie sprawiło im wiele radości. 

ClassVR to przełomowa i wielokrotnie nagradzana technologia VR zaprojektowana, aby pomóc w zwiększeniu zaangażowania i lepszym przyswajaniu wiedzy przez uczniów w każdym wieku. Nasza szkolna podróż po Europie dostarczyła nam wielu ciekawych informacji oraz wrażeń.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. LINK

DJO1

Dodatkowo uczniowie klas 7 i 8 przygotowali w aplikacji QuizStunde.de. wirtualny quiz na temat wiedzy o krajach europejskich. Do tego celu wykorzystano analogowe szablony, które  po dodaniu do aplikacji utworzyły interesujący quiz.

LINK do quizu  

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. LINK

DJO3

                                                                                                                                            

nauczyciele języka angielskiego oraz niemieckiego