Deklaracja dostępności

Zajęcia z druku 3D

W ramach koła "Laboratorium przyszłości - Szkoły na 6" uczniowie klas 7 i 8 mieli okazję rozwijać swoje umiejętności z zakresu nowoczesnych technologii oraz kreatywności.

W maju skupili się na przygotowywaniu projektów 3D za pomocą aplikacji Tinkercad i CoSpaces. Uczniowie eksportowali swoje projekty do MergeCube, co umożliwiło im oglądanie ich za pomocą gogli Class VR.


Kolejnym etapem było przygotowanie wydruków przy użyciu drukarki MakerBot 3D, która została zakupiona w ramach programu "Laboratoria przyszłości". Dzięki tej drukarce uczniowie mogli przekształcić swoje wirtualne modele w rzeczywiste obiekty. Proces drukowania umożliwił im zobaczenie i dotknięcie swoich projektów w trójwymiarowej formie, co pozwoliło na lepsze zrozumienie i zastosowanie technologii 3D w praktyce.

Cały proces - od tworzenia modeli w aplikacji, przez ich oglądanie w wirtualnej rzeczywistości, aż do drukowania na drukarce 3D - umożliwił uczniom nie tylko zdobycie nowych umiejętności z zakresu technologii, ale także rozwinięcie ich kreatywności. 

C.Ś.

LINK DO WIDEO

Druk 3d