Deklaracja dostępności

Czwartoklasiści piechotą do Szczawnicy

Dnia 06 października 2022 roku klasy: IV a i IV b wraz z opiekunami udały się na pieszą wycieczkę do Szczawnicy. Po wielu deszczowych dniach pojawiło się upragnione słońce, a dookoła mieniły się kolory polskiej jesieni.

O 8.00 zebraliśmy się pod szkołą w Jazowsku, później miał miejsce przejazd do Obidzy - Krupówki. Na szlak wyruszyliśmy o 8.30. Po dotarciu na Przełęcz Przysłop nastąpił krótki odpoczynek i niezwykle ciekawy wykład pana przewodnika - Jacka Kaniewskiego na temat tragicznych wydarzeń, które miały miejsce na Przysłopie podczas II Wojny Światowej.

            W dalszej części wycieczki udaliśmy się na Dzwonkówkę, następnie, podziwiając w oddali malownicze Tatry, przeszliśmy do Schroniska Pod Bereśnikiem. Nabrawszy sił, powędrowaliśmy do Szczawnicy Zdroju, gdzie miała miejsce krótka wizyta w pijalni. Dalej przemaszerowaliśmy wzdłuż Grajcarka do parkingu i autokarem wróciliśmy do szkoły.

Łyk świeżego powietrza, słońce oraz doborowe towarzystwo sprawiły, że do Jazowska przybyliśmy rześcy, szczęśliwi i zadowoleni. To był dobry dzień.