Zdalne nauczanie_02

Drodzy Ósmoklasiści,

od 16 do 25 marca, w dni powszednie, znajdziecie na stronie cke.gov.pl zestawy zadań, które możecie wykorzystać jako element powtórki przed egzaminem ósmoklasisty.

W każdym zestawie przygotowano dla Was zadania z:

  • języka polskiego
  • matematyki
  • języka angielskiego

Zadania będą publikowane na stronie około godz. 9:00, natomiast rozwiązania do nich – ok. godz. 15:00.

Nasza propozycja dla ósmoklasistów:

codziennie około godziny 9 rano wchodźcie na platformę CKE. Rozwiązujcie oferowane zadania, róbcie sobie notatki, notujcie odpowiedzi do poszczególnych zadań. Po południu około godziny 15. możecie sami sprawdzić się, przeglądając odpowiedzi do zadań.

   Każdego dnia rozwiążcie tyle zadań, na ile macie ochotę. To nie jest ani klasówka, ani egzamin. Za rozwiązanie tych zadań nie będziecie otrzymywać punktów, ani ocen. Potraktujcie tę pracę jako jeden z możliwych sposobów powtórki przed egzaminem.

   Te dni czasowego zawieszenia zajęć w szkole, które są przed nami, to bardzo dobra okazja, aby powtórzyć to, co już było; poćwiczyć to, co jeszcze sprawia Wam trochę kłopotów; przypomnieć sobie lektury; posłuchać i poczytać coś w języku obcym.

I koniecznie codziennie trochę poruszajcie się – poćwiczcie w domu. Nie spędźcie całego dnia przed ekranem laptopa, komputera lub telefonu. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla zachowania odporności. Pamiętajcie o tym, aby dbać i o umysł, i o ciało!

Materiał opracowano na podstawie strony: cke.gov.pl

Zapraszamy Cię Ósmoklasisto, wejdź na stronę CKE, poćwicz i sprawdź się! >>> CKE.gov.pl

Dyrektor Szkoły