Z wizytą w "Tłoczni Maurera"

24 września - ten wspaniały dzień rozpoczął się dla uczniów klas III  przejazdem z Jazowska do Zabrzeży. Tam czekali już  pracownicy Tłoczni MAURERA, którzy zapoznali nas z produkcją ekologicznych i naturalnych soków. Napoje te nie zawierają także konserwantów, wody ani cukru - są „witaminową bombą”. Doskonale gaszą pragnienie a dodatkowo niezwykle  smakują. To wszystko sprawia, że zdrowe i ekologiczne soki stały się obecnie niezwykle popularne, dlatego i my mając na uwadze „zdrowy tryb życia”, zdecydowaliśmy się zapoznać z ich produkcją. Wszyscy uczniowie i opiekunowie degustowali przygotowane przez producenta soki w różnym asortymencie.

Następnie  przeszliśmy ścieżką pieszo - rowerową do Łącka. Zatrzymaliśmy się tam w  parku rekreacji i wypoczynku  nad Dunajcem.

Tutaj uczniowie zjedli posiłek a następnie korzystając ze znajdujących się tam atrakcji miło spędzili czas na zabawie i ćwiczeniach. Wykazali się oni dobrą kondycją fizyczną, integrowali się ze sobą i z otaczającą  przyrodą.  Po dość długim odpoczynku autokarem wrócili do szkoły.

Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń, nowych ciekawostek na temat produkcji soków, mnóstwa śmiechu i radości.

Opiekunami uczniów były: Wioletta Gałysa, Sylwia Plata, Jolanta Pytel, Jadwiga Zygadło

J.Z.