Wrażenia z Nocy Naukowców

        W dniu 27 września uczniowie klas V-VIII wzięli udział w Małopolskiej Nocy Naukowców przygotowanej przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Sączu. Młodzież miała okazję uczestniczyć w różnych prelekcjach, eksperymentach i konkursach. Atrakcjami Nocy Naukowców były doświadczenia chemiczne, zajęcia dotyczące świadomego zdrowego stylu życia, odżywiania, dietetyczne oraz medyczne, pokazy żyroskopowego symulatora dachowania, warsztaty z dziedziny kryminalistyki czy też sztuk walki i gimnastyki dla dzieci oraz występ dzieci i młodzieży z Centrum Tańca ADeeM.

Uczniowie znaleźli odpowiedź na wiele nurtujących pytań, na przykład: Jak powstaje wielościan? Jak zbudować wieżę Hanoi, ułożyć puzzle Archimedesa i magiczne tangramy? Czym charakteryzuje się praca w laboratorium chemicznym? Czy istnieje jedzenie, które leczy?

Młodzież miała możliwość wykonania eksperymentu chemicznego pod bacznym okiem naukowców, którzy chętnie odpowiadali na zadawane przez dzieci pytania. Spotkanie z naukowcami rozbudziło ciekawość uczniów na temat różnych dyscyplin naukowych.

Małopolska Noc Naukowców była ciekawym doświadczeniem dla uczniów naszje szkoły  i już z niecierpliwością oczekują na kolejny wyjazd.

J.J.