Europejski Tydzień Kodowania

Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.

Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

Nauka kodowania pozwala na lepsze nabycie przez uczniów umiejętności kreatywnego i świadomego wykorzystania technologii w realizacji własnych pomysłów i rozwiązywaniu problemów.

W dniach 5–20 października 2019 przypadał Europejski Tydzień Kodowania, w ramach którego również uczniowie naszej szkoły brali udział w licznych zajęciach związanych z kodowaniem:

- Programowanie z Ozobotem - klasa IIIA (p.W.Gałysa)

- Kod genetyczny – klasy VIII (p.K.Sejud)

- Bezpieczeństwo w sieci – pogadanka na godzinie wychowawczej (p.E.Kalicińska)

- Programujemy w języku Scratch – (p.E.Kalicińska)

- Turniej gier planszowych – (p.A.Glapińska)

- Zakodowany język Biblii – (ks.M.Smoleń)

- Zakodowane liczbysystem binarny – klasy VII,VIII (p.M.Obrzud, p.T.Ligas)

- Zakodowane zadania – klasy IV,V,VI (p.M.Obrzud, p.T.Ligas)

- Zakodowane obiekty geograficzne – współrzędne geograficzne (p.J.Wnęk)

- Uwolnij Cyberka – zakodowany wirtualny pokój zagadek  - w ramach realizacji projektu eTwinning „Uwolnij Cyberka” (p.W.Gałysa, p.C.Świebocka)

- Zakodowani w bezpiecznej sieci - w ramach realizacji międzynarodowego projektu eTwinning klas VIII „Hate speech online - it doesn't work/ Hass im Netz - Geht gar nicht” (p.E.Kalicińska, p.M.Fąfrowicz i p.C.Świebocka)

- Odkodujmy Stary Sącz z Action Bound - w ramach realizacji projektu eTwinning klasy VIIIB „Gra miejska Tajemnice Starego Sącza i okolic” (p.R.Grońska, p.C.Świebocka)

Zdjęcia klasy IIIA - koło programowania